חברות: הכירו את הדמויות

 
חברות. חמישי ב- 21:55
חברות. חמישי ב- 21:55 צילום: ערוץ 10
 
עודכן 09:37 22/04/2013

בואו להכיר את הדמויות של "חברות" הסיפור האמיתי של רוב החברות שלך, הרגע שבו נגמרה המסיבה, נדלקים האורות ומה שמתגלה זה צלוליטיס וחיים בפריפריה. ימי חמישי ב - 21:55

 
 
 
 
 

נועה

נועה היא אישה נמרצת ושנונה כבת 32, היא גרה יחד עם בן זוגה ארז ובתה הקטנה ליאה בבית קטן עם חצר אי שם בפרברים.

 

למחייתה נועה מתפרנסת כשחקנית בהצגות ילדים, או בהצגות פרינג' בתאטראות קטנים ושוליים, היא בחורה מאוד אסרטיבית וישירה שבדרך כלל אומרת בדיוק מה שהיא חושבת , היא קובעת את הטון בבית מה שמכניס את הבית בכל פעם לטירוף חדש, שארז, בן זוגה מנסה לאזן.

 

לעומת זאת, ביחסים עם שני חברתה הטובה והרווקה, דווקא נועה משמיעה את קולו של ההיגיון אל מול הרומנים ההזויים ששני נקלעת אליהם, אך גם במקרה הזה היא עושה זאת בישירות ובבוטות האופייניים לה.

 

בכל מה שנוגע לאמהות וליחסים עם ביתה מתגלה הבטן הרכה של נועה. כאמא היא מרגישה לעיתים קרובות חסרת אונים ולכן היא נשענת על פזית חברתה וניזונה מעצותייה. הקומדייה של נועה נובעת מהפער בין הנמרצות והאסרטיביות שלה בכל תחומי החיים אל מול הרוך שיוצא ממנה בגמלוניות ביחסים עם ביתה הקטנה. נועה היא בחורה נאה, אך לא יפה במיוחד, מלאת כריזמה והומור.

 

 
נועה. ליטל שוורץ
נועה. ליטל שוורץ צילום : גיא קרן
 

פזית

פזית היא אישה עגלגלה וטובת לב כבת 37, היא גרה בשכנות לנועה אי שם בפרברים, אמא לשלושה ילדים ונשואה באושר לבעלה ניסים.

 

פזית הכירה את ניסים בגיל צעיר וכבר בתחילת שנות העשרים שלה הביאה לעולם את בתה הבכורה, ענבל, שכיום היא בגיל העשרה.

 

מכיוון שפזית הייתה טרודה כל השנים בגידול הילדים ואחזקת הבית היא לא הספיקה לפתח קריירה או ללמוד מיקצוע ולכן יש לה רגשי נחיתות עמוקים מול ורד, גיסתה, עורכת הדין ומול נועה שבכל זאת מתחזקת סוג של קריירה.

 

פזית מאופיינת בסבלנות אין קץ לסובבים אותה, גם כשקורים סביבה דברים מטרידים היא מדחיקה אותם כדי שלא ישבשו את תמונת עולמה הנאיבית. כשהיא "מתעוררת" ומגלה שיש בעיה כלשהיא,  השינוי שחל בה הוא קיצוני ובאותה מידה שבה האמינה שהכל מושלם היא נכנסת לחרדות שכל עולמה עומד לקרוס.

 

ניסים בעלה השמנמן והמאצ'ו הוא בעיניה גבר החלומות, היא מאוהבת בו, מעריצה אותו ומגוננת על דעותיו השמרניות בסלחנות רבה. פזית היא אדם מאוד רגיש, היא לוקחת הכל ללב ומנסה להשכין שלום בין כולם.

 

 
פזית. לירית בלבן
פזית. לירית בלבן צילום : גיא קרן
 

שני

אישה יפה ומושכת כבת 31, מתגוררת לבדה בדירת שני חדרים בעיר הגדולה. היא עובדת במשטרה כשוטרת זוטרה ונודדת בין תפקידים עלובים כמו להחליף רמזור מקולקל או לעשות מארבים לנהגים שנוסעים במהירות מופרזת.

 

לשני אין שום אמביציות מיקצועיות, להיפך, עיקר המוטיבציה שלה בעבודה מתמקדת במניעה של קידום אפשרי. שני בסך הכל רוצה למצוא את החתן המיועד ולחיות על חשבונו חיים טובים ונוחים, מה שמתברר כעניין ממש לא פשוט.

 

שני מחליפה בני זוג על ימין ועל שמאל, בדרך כלל עקב חוסר הביטחון שלה להגדיר מה טוב ונעים לה. במפגש עם גברים שני באופן אוטמטי נשאבת לעולמו של הגבר התורן, הזוי ככל שיהיה ועושה מאמצים כבירים לשנות את עולמה ואת עצמה כדי שהזיווג יצליח.

 

שני היא "הכבשה השחורה" במשפחתה, אחותה הצעירה היא יפיפיה עדינה עם ארוס עורך דין, הוריה הביקורתיים להחריד רואים בה מקרה אבוד.

 

שני היא חברת ילדות של נועה וביניהן יש יחסים מאוד קרובים אך טעונים בקנאה הדדית תת קרקעית. שני מקנאת בחיי המשפחה של נועה ודואגת לנפנף מולה בדייטים הלכאורה אטרקטיביים שלה ונועה שמנסה לנער את שני מהמטורפים שהיא יוצאת איתם מקנאת בה על חייה החופשיים והמשוחררים.

 

 
שני. מגי אזרזר
שני. מגי אזרזר צילום : גיא קרן
 

ורד

אישה נאה ומטופחת כבת 33 , מתגוררת בבניין דירות יוקרתי בסמוך לנועה ופזית. ורד היא עורכת דין, נשואה לבועז אחיה הצעיר של פזית שלא מוציא מילה כשהוא ליד ורד.

 

היא אמא לאגם, בת השנתיים שהולכת לאותו גן יחד עם ליאה, בתה של נועה. ורד ילדה חודשיים לפני נועה אבל נותנת לה את התחושה שהיא בעלת ניסיון בהורות הרבה יותר גדול משל נועה. היא מציגה תמונה מושלמת של אימהות ושל חייה בכלל ומומחית בלראות את הפגמים בחיים של אנשים אחרים.

היא מתנשאת על פזית בלי חשבון אבל מול נועה היא יוצאת לקרבות מילוליים עוקצניים שמתחת להם מסתתרת איבה עמוקה מצידה של נועה וקנאה מצידה של ורד באותנטיות ובפשטות של נועה.

 

נועה מרגישה שמתחת לתמונת החיים האידאליים שורד מציגה מסתתרים סודות אפלים אבל היא אף לא מגלה מה הם. פזית ורד ונועה נפגשות כל יום בגן השעשועים השכונתי אחרי שהן לוקחות את הילדים מהגנים.

 

 

ארז

בן הזוג של נועה, כבן 40 ,בעל חברת סאונד והגברה. הוא גבר נאה, רגוע ומפוקח. הוא זה שנאלץ להתמודד עם סופות הטורנדו שנועה מחוללת בבית סביב כל עניין קטן, לעיתים הוא בוחר להצטרף אליה להרפתקאה כדי למנוע נזקים ולעיתים הוא פשוט משתמט ונעלם ומשאיר אותה להתמודד לבד עם הבעיות שיצרה.

 

ארז הוא בחור שנון ומצחיק אולם בלי נועה חייו היו משעממים. לארז יש משפחה גדולה וחמה והוא מקפיד להיות בקשר עם כל הדודות והסבתות שלו.

 

 

ניסים

בעלה של פזית כבן 42, אבא לשלושה ילדים, גבר ממוצא עירקי שמאוד קשור לשורשיו ומנהל חברת קייטרינג שמוכרת ממטעמי המטבח העירקי.

 

ניסים הוא מאצ'ו מפוצץ בביטחון עצמי, אף על פי שהוא שמנמן ולא מושך במיוחד הוא מקפיד לטפח את עצמו ובטוח שהוא מתנת האל למין הנשי. לפחות על פזית האשליה הזאת עובדת. ניסים הוא גבר פטריארכלי שחשוב לו שיהיה ברור מי הבוס בבית, אבל אף על פי שניסים מתנהג כמו אפנדי הוא איש משפחה רגיש ונאמן.

 

 

אבי בלקין

הסוכן הלוזר של נועה, בחור בן 24. אבי נראה כמו בחור ישיבה שברירי ולבנבן והוא אכן חרדי לשעבר, חייו רצופי תהפוכות וסיפורים מסמרי שיער.

 

הוא היה חרדי, ברח מהבית, גר ברחוב, אירגן הופעות דראג ומצעדי גאווה והפך לסוכן אומנים. הוא מתגורר בדירת חדר עלובה ובתקופות דוחק חי במשרד, חייב כספים לכל גורם אפשרי ובנוסף הוא שקרן פתולוגי, מצד שני אבי הוא צ'ארמר בעל חיוך ניצחי שתמיד מחמיא לכל אחד ובלתי אפשרי להעליב אותו.

 

נועה בכל פעם רוצה לעזוב את אבי אבל מצד שני יודעת שבמעמדה היא לא תזכה לתשומת לב אישית מאף סוכן רציני. אבי רואה בנועה טאלנט חשוב בסוכנות שלו ועושה ככל שביכולתו כדי ש"תפרוץ".

 

 

הילדים

ענבל- הבת הבכורה של ניסים ופזית. בת 15. ילדה יפה ומפותחת לגילה. בת עשרה טיפוסית, עסוקה בעצמה, מגלה חוסר סבלנות בוטה כלפי הוריה, רבה הרבה עם יובל אחיה הקטן. במהלך העונה מתחילה לצאת עם בנים, אף על פי שניסים חושב שהוא צריך לגונן על ענבל, היא יודעת לשמור טוב מאוד על עצמה.


יובל- הבן האמצעי של ניסים ופזית. בן חמש. יובל הוא ילד מצחיק, מקסים ומלא דימיון. הוא ילד עדין ונשי מה שגורם לו לבעיות חברתיות בגן. כשמרביצים לו הוא לא מחזיר וכדי לעשות רושם הוא יכול לספר שקרים גמורים. הוא מאוד אוהב ללבוש שמלות, להתאפר, לשים לק או לבוא עם פזית למספרה.


ליאה- הבת של ארז ונועה. בת שנתיים עד שלוש בעונה הראשונה. תינוקת יפה מאוד, ילדה שובת לב ומלאת קסם.


הרצל- התינוק של ניסים ופזית, בן שנה, רוב הזמן בעגלה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.