המילון המלא של "חברות"

 
חברות
חברות צילום: גיא קרן
 
עודכן 14:45 23/06/2013

מה זה פוםפום? ותקט עינם? למי יש טליה של גל גדות? ולמה כולם מתעקשים שהילדה של נועה מכוערת? קבלו את המילון המלא של הסדרה "חברות"

 
 
 
 
 
קובי וליטל
קובי וליטל

אילי גורליצקי- מישהו שהיה פעם משהו. אנחנו לא יודעים למה אבל ההורים שלך מתים עליו. אמא שלך תשתמש במשפט כמו: "הבחורצ'יק הצעיר הזה קושניר מאוד מוכשר, הוא לא אילי גורליצקי, אבל מוכשר".


אנגלופולוס- במאי ממש איכותי וידוע. לא צריך לצפות בסרטים, זה נורא משעמם, אבל מומלץ לשלב בשיחה כי זה עושה רושם. הולך במשפט כמו: "טיילנו אתמול ברמלה, תשמעי זה ממש סצנה מסרט של אנגלופולוס".


"אני סופרת עד עשר"- איום שהורים משתמשים בו בתקווה שבינתיים יקרה נס והבעיה תיפטר מעצמה. הולך במשפט כמו: "אני סופרת עד עשר ואתה מוציא את אחותך מהמדיח כלים... אחת..."

 

ברלה- שמנה, דשנה, מלאה במקומות הלא נכונים, יש הרבה מה לתפוס אבל אף אחד לא רוצה. הולך במשפט כמו: "כמה זמן תשתמשי בתירוץ שאת אחרי לידה? הילד כבר בן שנתיים יא ברלה".


ג'יג'י לפני הטבית- כמו תרנגולת לפני שמילאו אותה, לא ברור מה זה אומר בדיוק אבל זה מצחיק. הולך במשפט כמו: "מה זה הסתרקת עם מחבת היום? את נראית כמו ג'יג'י לפני הטבית".


גואל רצון- בעולם של אכזבות מגברים טוב לדעת שהאופציה הזאת קיימת. הולך במשפט כמו: "הייתי בערב פנויים פנויות ואפילו שם לא היה אף גבר פנוי. מה את אומרת על גואל רצון? מעניין אותי לשמוע את הצד שלו לסיפור".

 
צילום: מתוך הסדרה

הזברה חזרה- לא, זה לא משהו מהנשיונאל ג'אוגרפיק, מדובר על הדפס של זברה והמקום היחיד שהיא חזרה אליו זה הבוטיק הספציפי באלנבי בואכה קינג ג'ורג'. הולך במשפט כמו: "עזבי אותך מנקודות ופסים, הזברה חזרה".

 

הטליה של גל גדות- הטליה (המותניים) שכולנו שואפות להגיע אליה למרות שהיא לא קיימת במציאות אלא אצל גל גדות, במחשבה שניה אנחנו לא בטוחים שגל גדות קיימת במציאות. הולך במשפט כמו: "אני כבר שבוע חיה על סיגריות ואורביט מנטה, עוד חודש כזה ויש לי את הטליה של גל גדות".

 

חמודה- משהו שתגידי על חברה שאת אוהבת אבל אלוהים לא חנן אותה בסגולות של יופי. הולך במשפט כמו: "תראה היא לא גל גדות, היא חמודה כמו אורלי וילנאי כזה".

 

ילדה מכוערת- ילדה ממש יפה אבל אסור להגיד בקול רם מפחד עין הרע, פה לשטן, נאחס ושחור. הולך במשפט כמו: "איזה ילדה מכוערת בלי עין הרע, טפו טפו טפו, חמסה חמסה חמסה".

 

לחמס- לבצע את פעולת המנע נגד עין הרע: חמסה חמסה לחמסה. הולך במשפט כמו: "אנשים כל הזמן מחמיאים לי על התספורת, אני חייבת לחמס או שאני אתחיל להקריח".

 

עור טוב- משהו שתגידי על חברה שאת אוהבת אבל בכל מה שקשור ליופי אפילו חמודה זאת הפרזה. הולך במשפט כמו: "תראה היא לא אורלי וילנאי, יש לה עור טוב".

 

פאח מן דאסט- 'על הפנים' רק בעיראקית מה שהופך את זה לממש על הפנים. הולך במשפט כמו: "הבן שלי קיבל תעודה עם 12 שליליים והוא לומד רק עשרה מקצועות, פאח מן דאסט".

 
צילום: מתוך הסדרה

פום פום - בשמו המדעי: פות, אבל בניגוד לאיברים אחרים בגוף כאן השם המדעי לא תפס. במקומו כל אישה בוחרת הכפלת הברה אהובה עליה, ידוע גם כפיפי או פושפוש. הולך במשפט כמו: "אני שונאת ללכת לים המלח, תמיד שורף לי בפוםפום".


פרצוף של קקי - פרצוף המבטא מאמץ מסוג מאוד מסוים. הולך במשפט כמו: "מסכן, יש לו עצירות, יום שלם הוא מסתובב עם פרצוף קקי ולא יוצא לו כלום".


קונדילומה- אם את לא מכירה סימן שלא היה לך, בכל אופן זה משהו ממש לא נעים בפוםפום. הולך במשפט כמו: "בקיצור נפרדנו, אני השארתי לו את "רודף העפיפונים" והמניאק השאיר לי קונדילומה".


רויאליטי, היי סוסאיטי- סופרלטיבים של מוכרות בחנויות בוטיק מאוד מסוימות באלנבי בואכה קינג ג'ורג' שמבטיחים בדיוק את ההפך. הולך במשפט כמו: "קחי את המנומר הזה עם הפאייטים, הקטיפה והזהב, זה יעשה אותך רויאליטי".


תחתוני לילה, תחתוני מחזור- תחתונים שפעם היו התחתונים היפים שלך והיום חבל לך לזרוק אותם. הולך במשפט כמו: "הדייט הלך מדהים! אם רק הייתי יודעת לא הייתי לובשת את התחתוני מחזור שלי".


תקט עינם- שיתפוצצו עיניהם, בעדה העירקית לא הולכים על קללות מעודנות אלא רוצים תוצאות כאן ועכשיו. הולך במשפט כמו: "עשיתי הקלט סדרה ל"משחקי הכס", הקליט לי במקום זה "רינת בארץ הצלילים" תקט עינם של הממיר הזה".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.